Vesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - olivová

Vesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - olivová
 • Značka: Helikon
 • Kód tovaru: KK-CCR-CD-02
 • Dostupnosť: 10 - 14 dní od vytvorenia objednávky
 • Cena:
  63,39 € 58,34 € (8% zľava)
  zľava platí ešte
  (48,61 € bez DPH 20%)
  K tomuto tovaru získate darček podľa výberu zadarmo.

Novo v ponuke!

Darček zadarmo! K tomuto tovaru si budete môcť v nákupnom košíku vybrať darček zadarmo (zoznam možných darčekov - reflexná páska, rúško, balenie náplastí...).

Vesta Chicom Chest Rig je pevne spracovaný hrudný nosič, ktorý poskytuje dostatok priestranných vreciek.

Jeho história siaha až do 40. rokov minulého storočia a najväčšiu obľubu si získal počas vojny vo Vietname. Chicom Chest Rig umožňuje pohodlné nosenie základného vybavenia. Je to ľahká platforma pre operácie v malých priestoroch: v mestských oblastiach alebo v taktike CQB, kde je obmedzený rozsah pohybu a všetko by malo byť po ruke. Po pripojení ďalšieho vybavenia prejde hrudný rig testom aj v prieskumných operáciách. Hodí sa aj pri taktických cvičeniach a streleckom tréningu.

V závislosti na vašich potrebách je možné klapky odňať a nahradiť sťahováky, ktoré sú súčasťou sady. Vrecká hrudného náväzca pojmú zásobníky AK/AR. Toto je základná verzia, ktorú je možné rozšíriť mnohými spôsobmi. Na vnútornej a vonkajšej strane sú panely MOLLE/PALS, kam je možné umiestniť ďalšie vrecká, vrecká na náklad, vrecká na granáty atď. V prípade potreby je možné počet slotov pre muníciu zvýšiť z 3 na 5. Navyše môžete pod hrudný náväzec pripevniť lekárničku alebo malé vrecko . Vnútri vesty je ploché vrecko s mäkkým zapínaním na suchý zips na dokumenty alebo vložky zo systému VIS.

Názov Chicom (skratka slov China a Communist) naznačuje vznik hrudného rigu v Čínskej ľudovej republike. V 40. rokoch 20. storočia zaviedla čínska armáda vačky vyrobené z plátna a nosené na ramenných popruhoch v úrovni hrudníka, nie na opasku ako predtým. Jednoduchý dizajn bol pre vojaka ekonomický a pohodlný. Počas nasledujúcich rokov vznikali rôzne verzie Chicomov, prispôsobené meniacej sa munícii, zbraniam a potrebám. Boli vytvorené okrem iného: konštrukcia profilovaná pre samopal PPS, karabínu SKS a AK 47. Náprsná plošina Chicom sa stala populárnou, keď americké jednotky začali ukorisťovať nepriateľskú techniku ​​počas vojny vo Vietname. Krátko potom bol tento typ hrudných rigov predstavený oi k silám SOG a Navy Seals.

Po roku 2000 sa Chicoms opäť stal populárny vďaka účasti americkej armády v konflikte v Afganistane.

Vlastnosti:

• moderné prevedenie pôvodného designu CHICOM už zo 40. rokov 20. storočia

• nízka hmotnosť a tenký profil pre pohodlné nosenie

• trojsumka pre AR15/AK zásobníky

• modulárna väzba štandardu MOLLE/PALS pre rôzne prídavné puzdrá

• panel s suchým zipsom pre podvesné puzdrá

• otvárateľné vrecko na bezpečné uloženie dokumentov a INSERT sumky

• odpojiteľné nosné popruhy v tvare H pre jednoduché nastavenie

• panel so suchým zipsom na pripevnenie VELCRO nášiviek alebo menoviek

• gramáž materiálu: 253 g/m2 pre odolnosť a spoľahlivosť

• európsky patent: 004031789-0001

Parametre
Univerzální velikost✓ Áno
Cordura polyamid✓ Áno
Počet vreciek3
Molle väzba✓ Áno
Hmotnosť (g)433
Materiálové zloženiepolyamid
Materiál100% polyamid (nylon)
Vesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - čiernaVesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - coyoteVesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - multicamVesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - poľský vzorVesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - ral 7013Vesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - rhodesian camoVesta Helikon Chicom Chest Rig Cordura - woodland

Nižšie nájdete zoznam všetkých dokumentov, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní o kúpe.

Nový dotaz